Parti Zımbırtılarının ürünleri kişiye, parti konseptine ve alıcının talepleri doğrultusunda ihtiyaca göre hazırlanan, yapılacak organizasyona göre özelleştirilmiş ürünlerdir. Bu nedenle Alıcı’nın aşağıdaki durumlar dışındaki ürün iade talepleri kabul edilemez.

-Organizasyon tarihinden geç teslim ve/veya taahhüt edilen tarihten sonra teslim

-Ürünün kargo sürecinde hasarlanması

-Yanlış ürün teslimi

 

Ürünün kargo sürecinde hasarlandığı durumlarda iade kabulü hasar tespit tutanağı ile birlikte yapılmaktadır. Hasar tespit tutanağı olmadığı durumlarda iade yapılmaz.

Yukarıda belirtilen durumlar halinde iade yapılacağı takdirde iade kargo gideri satıcı sorumluluğundadır.

Alıcı siparişi renk ve/veya ölçü bildirerek verecek olduğu için online olarak görünen renk ile gerçekteki renk uyuşmazlıkları da yine siparişin iptal sebebi değildir. Satıcının bu sebeplerden dolayı sorumluluğu yoktur.

 

Parti Zımbırtıları ürünleri; talep doğrultusunda isim, yaş, fotoğraf, logo, özel tema kullanımları ile özelleştirildiğinden metni ve içeriği siparişe özgü olarak hazırlanmış bu ürünlerin satışının iptali mümkün değildir.

Ürünün önerilen kullanım şekli dışındaki kullanımlarında oluşabilecek hasar, deformasyon ve benzeri durumlarda ürünlerin iadesi mümkün değildir.

 

Alıcının sipariş onayından sonra mekân veya organizasyon tarih değişikliği sebebi ile cayma hakkı yoktur.

Sehven alınan her ürün için de iade süresi 2 gündür. Bu süre içerisinde ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şeklindeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.

Sehven alınan ürünlerde ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vesaire durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün alıcıya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

Ürün iadesi için, durum öncelikli olarak müşteri hizmetlerine iletilmelidir. Ürünün iade olarak gönderilme bilgisi, satıcı tarafından müşteriye iletilir. Bu görüşmeden sonra ürün iade ile ilgili bilgileri içeren fatura ile birlikte alıcı adresine teslimatı yapan Kargo şirketi kanalıyla satıcıya ulaştırmalıdır. Satıcıya ulaşan iade ürün iş bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, geri ödemesi de alıcı kredi kartına/hesabına yapılır. Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.

 

Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü şu şekilde uygulanacaktır: Alıcı ürünü kaç taksit ile satın alma talebini iletmiş ise, Banka alıcıya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. Satıcı, bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların alıcının kredi kartına iadesi durumunda konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. Alıcının satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1(bir) iade yansıyacak ve alıcı iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksit sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

 

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda satıcı, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği alıcıya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani satıcı, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, üye işyeri yani satıcı ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda detayları belirtilen prosedür gereğince alıcıya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, alıcının Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.


Whatsapp